Sulm vetëvrasës në Afganistan, të paktën 13 të vdekur

Must Read

Drejtori i spitalit të Strumicës, përmes Facebook kërkon donacion për autoambulanca të reja

Drejtori i spitalit të Strumicës, Naqe Gogov, nëpërmjet rrjetit social Facebook, ka kërkuar donacion për blerjen e...

Turqi, rritet numri i viktimave nga tërmeti

Numri i njerëzve që humbën jetën në tërmetin në Izmir ka shkuar në 35.

​Neymar nuk dëshiron të kthehet tek Barcelona

Super ylli i Paris Saint-Germain, Neymar nuk dëshiron një rikthim tek Barcelona vitin e ardhshëm, raporton “Foot...

Të paktën 13 persona janë vrarë dhe rreth 120 janë plagosur në një sulm vetëvrasës në provincën Gor në Afganistanin perëndimor.

Shefi i spitalit në Gor, Mohamed Omer Lalzad, deklaroi se mjekët e ndihmës së shpejtë i sanojnë  dëmtimet e dhjetëra personave të plagosur, të dy me dëmtime të lehta dhe kërcënuese për jetën, në mënyrë që numri i vdekjeve përfundimtare të pritej të ishte më i lartë.

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme Tarik Aran deklaroi se një auto-bombë kishte shpërthyer jo shumë larg zyrës së shefit rajonal të policisë dhe ndërtesave të qeverisë federale.

Deri më tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për bombën vetëvrasëse, e cila po zhvillohet midis bisedimeve të drejtpërdrejta të paqes në Katar midis zyrtarëve qeveritarë në Kabul dhe talebanëve, të cilat duhet të rezultojnë në një marrëveshje paqësore pas dekadash të luftës civile.

Drejtori i spitalit të Strumicës, përmes Facebook kërkon donacion për autoambulanca të reja

Drejtori i spitalit të Strumicës, Naqe Gogov, nëpërmjet rrjetit social Facebook, ka kërkuar donacion për blerjen e autoambulancave të reja, raporton TV21....

Turqi, rritet numri i viktimave nga tërmeti

Numri i njerëzve që humbën jetën në tërmetin në Izmir ka shkuar në 35. Deri tani janë rregjistruar...

​Neymar nuk dëshiron të kthehet tek Barcelona

Super ylli i Paris Saint-Germain, Neymar nuk dëshiron një rikthim tek Barcelona vitin e ardhshëm, raporton “Foot Mercato”.

Një punëtor humbi jetën derisa po punonte në lokomotivë

Në hekurudhën ndërmjet stacionit hekurudhor “Agino sello” dhe stacionit hekurudhor “Delladrovc”, S.B. (51) nga fshati Konjare e poshtme, e Kumanovës, i cili...

OEMVP do t’i përkrahë 15 kompani në kuadër të programit për transformim post Covid-19

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore do të përkrahë 15 kompani mikro dhe të vogla në kornizë të programit për transformim post-KOVID-19, i...

More Articles Like This