Stadiumi i qytetit gati për lojën e madhe, qytetarët ndeshjen Shkëndija vs Tottenham do ta shohin përmes ekraneve

Must Read

Para sfidës Nurmagomedov-Gaetje, kujtojmë Khabib me plis shqiptari, dhuratë që ia dërgoi kampioni olimpik Shaban Tërstena

Në eventin e arteve marciale që sot do të zhvillohet në Abu Dhabi, përballja kryesore do të...

Fotografi zhgënjyese! Si supozohej të ishin, si u servirën në të vërtetë

Thuhet se kur nuk ke pritshmëri të larta, ia del të mos zhgënjehesh. Por...

Nuk durojnë kufizimet: “Nuk po na vret Covid-i, po na vrisni ju”, napolitanët përleshen me policinë

“S’po na vret Covid-i, po na vrisni ju”; me këto thirrje, qindra vetë, shumica të rinj mbushën...

“Jemi në stadiumin e kryeqytetit në Shkup, këtu sonte në ora 20 do të luhet ndeshja e madhe në mesë të Shkëndijës së Tetovës dhe Totenhemit.  Por ky stadium kaq i madh për shkak të masave anti-covid”, Afrim Jonuzi, gazetar.

- Advertisement -

Po bëhen përgatitjet e fundit.

Zërimi dhe vizat e bardha të fushës po rregullohen para lojës.

Stadiumi “Todor Proeski” ka një kapacitet mbi 33 mijë ulëse, por për shkak pandemisë ndeshjen sot nuk do të mund ta ndjek asnjë tifoz nga tribunat.

Ekipi anglez mbrëmë arriti në Shkup, por nuk zhvilloi stërvitje duke qëndruar në një prej hoteleve të Qytetit.

Trajneri Jose Murinho nuk mbajti as konferencë për media.

E trajneri i Shkëndijës tha se nuk është e lehtë që t’i përgatisësh lojtarët për një ndeshje të tillë të nivelit të lartë.

 “Sigurisht që të përgatisësh një̈ ndeshje të një̈ niveli kaq të lartë të evropian nuk është̈ e lehtë, por mendoj që nga eksperiencat që kemi por edhe nga gjeja më kryesore që kemi cilësinë̈ brenda kemi lojtarë që kanë shumë eksperiencë, ta bëjnë̈ punën e lehtë. Sigurishẗ që të bësh një̈ analizë të një̈ kundërshtari si Tottenham nuk është̈ kaq e thjeshtë duke analizuar deri në detaje çdo lëvizje të atyre teknike, taktike por edhe fizike, por edhe me këtë̈ jemi marrë deri diku e kemi zbërthyer gjithçka kundërshtarin tash presim se si do të reagojmë̈ në fushë”, tha Ernest Gjoka – Trajner i Shkëndijës.

Shkëndija paraprakisht mundi Botosanin e Rumanisë me rezultat minimal i mjaftueshëm për të kaluar në fazën tjetër.

Kjo nuk është hera e parë që Shkëndija përballet me një ekip të madh evropian, pasi më herët është përballur me Milanin e Italisë.

Para sfidës Nurmagomedov-Gaetje, kujtojmë Khabib me plis shqiptari, dhuratë që ia dërgoi kampioni olimpik Shaban Tërstena

Në eventin e arteve marciale që sot do të zhvillohet në Abu Dhabi, përballja kryesore do të jetë në mes Khabib NurmagoMedov...

Fotografi zhgënjyese! Si supozohej të ishin, si u servirën në të vërtetë

Thuhet se kur nuk ke pritshmëri të larta, ia del të mos zhgënjehesh. Por ky nuk ishte rasti i...

Nuk durojnë kufizimet: “Nuk po na vret Covid-i, po na vrisni ju”, napolitanët përleshen me policinë

“S’po na vret Covid-i, po na vrisni ju”; me këto thirrje, qindra vetë, shumica të rinj mbushën rruget e Napolit, të indinjuar...

Rama ka festuar 10 vjetorin e martesës.

Kryeministri Edi Rama ka festuar 10 vjetorin e martesës së tij më zonjën Linda Rama.  Rama ka ndarë me...

Spitalet plot, do të shërohemi jashtë shtetit? Filipçe: Jemi gati edhe për momente të tilla

https://youtu.be/kmDRVt4Vk5s Kapacitetet spitalore do të zgjerohen, kurse stafi mjekësor do të plotësohet. Ministri Venko Filipçe gjatë vizitës...

More Articles Like This