Spitali i Qytetit jashtë masave anti-Covid, në korridoret e vogla tollovi e pa distancë

Must Read

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian...

Lëvizja Besa ndahet nga LSDM-ja, në Kuvend do të veprojnë si të pavarur

https://youtu.be/8m3tMxhkddM Në një muaj e gjysmë pas konstituimit të Kuvendit dhe një...
- Advertisement -

Para se të hyjnë brenda ua masin temperaturën.

E kur hynë brenda qytetarët që kanë ardhur për halle i pret kjo pamje.

- Advertisement -

Të grumbulluar në korridore për të pritur radhën e tyre.

Maska po e distanca jo, kështu ishte gjendja sot në spitalin e qytetit në Shkup.

- Advertisement -

 TV21: A mund të na tregoni nëse brenda kishte shumë njerëz?

“Shumë”.

- Advertisement -

“Ishte shumë keq”.

“Nuk kishte as radhë as asgjë”.

TV21: Distancë a kishte?

“Jo as distancë aspak”.

Një qytetar tjetër kishte dalë jashtë ndërtesës, ndërsa është i shqetësuar për gjendjen brenda spitalit.

“Distancë nuk ka aspak, të gjithë po rrinë afër njëri-tjetrit”.

TV21: Maska a po mbajnë?

“Disa kishin e disa edhe pa maska ndërsa shumë kallaballëk kishte”.

E disave nuk u bëhet as kontrolli i temperaturës në hyrje.

Spitali 8 Shtatori, Klinika Infektive dhe Spitali Kozle, janë spitale që kanë të shtruar pacientë të infektuar me Covid 19.

Ndërsa për kontrolle rutinë shumë qytetarë drejtohen tek spitali i qytetit të Shkupit.

E një grumbull qytetarësh në këtë mënyrë në ambient të mbyllur e ka ndaluar edhe Ministria e Shëndetësisë për shkak të pandemisë.

U munduam të kontaktojmë me Ministrinë e Shëndetësisë por ishin të pakapshëm.

- Advertisement -

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian të organizatave për monitorimin e...

Lëvizja Besa ndahet nga LSDM-ja, në Kuvend do të veprojnë si të pavarur

https://youtu.be/8m3tMxhkddM Në një muaj e gjysmë pas konstituimit të Kuvendit dhe një javë pasi u formuan grupet...

Dislokimi i bastoreve, LSDM-VMRO-DPMNE heshtin se a do të votojnë Ligjin!?

https://youtu.be/s2RVx-uQ_xw Një ndër pikat për formimin e koalicionit qeveritar ishte edhe ligji për dislokimin e lojërave të...

Vendimi i cili i ndau funksionarët, nuk ka lëshime – subvencione për punësim në bazë etnike do të ketë

https://youtu.be/pxetLAwcJCw Subvencione shtetërore për punësime në bazë të përkatësisë etnike do të ketë edhe në sektorin privat...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -