Spasovski dhe gjithë të tjerët duhet të japin dorëheqje, vlerëson Mickoski

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski duhet të japë dorëheqje, sepse edhe pse nga njëra anë lavdërohet duke njoftuar se sa gjoba u shqipton qytetarëve në ditë, nga ana tjetër ka lejuar që të arratiset i akuzuari kryesor në rastin gjyqësor “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov.

Kështu ka kritikuar lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

“U kemi dhënë 24 orë për hetim, hetimi kriminel të japë rezultat. Por jeni marrë vesh. Dje shpirti mu digj kur e pash Zaevin (kryeministrin Zoran Zaev) se si arsyetohej para qytetarëve. Për këtë mos pritni, Ministria, Qeveria, gjykata, Prokuroria duhet të japin përgjigje për këtë rast. Përgjegjësi duhet të ketë, sepse qytetarët kërkojnë drejtësi. Nuk jeni të aftë për asgjë. Nuk mundeni vaksina të siguroni, nuk mund të realizoni regjistrim kredibil, nuk mund të bëni reforma, nuk mund të mbani seanca në Kuvend për shkak se nuk keni shumicë. Maqedonia është në krizë politike, për shkak të juve u bëmë shtet që qeshen të gjithë”, tha Mickoski, transmeton TV21.

Nga ana tjetër, partia në pushtet, Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë ka ftuar Mickoskin që të ftojë të gjithë ish funksionarët e akuzuar në rastet e ish Prokurorisë Publike Speciale që të përgjigjen para ligjit dhe të vuajnë dënimet./TV21

TË NGJAJSHME