Spanja rikthen rezultatin dhe kalon në avantazh

TË FUNDIT

Po rezulton të jetë sfida më spektakolare e këtij edicioni, të Kampionatit Evropian të futbollit, me Kombëtaren e Spanjës që ka përmbysur gjithçka përballë “Gjelave” francezë, duke dhuruar “magji” e plot emocion, për të pranishmit në “Allianz Arena”, të Mynihut.

Një aksion perfekt i “Furisë së Kuqe” është finalizuar më së miri nga “ylli” i mesfushës, Dani Olmo, i cili pasi godet topin drejt portës së Maignan, devijohet në këmbët e francez Jules Kounde, duke e dërguar në rrjetën e “Gjelave”. Rezultati shkon në 2 me 1.