Sot seanca konstituive e Kuvendit të RMV-së, do ta udhëheqë Talat Xhaferi

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Sot do të mbahet seanca konstituive e përbërjes së 10 parlamentare në Maqedoninë e Veriut, pas zgjedhjeve që u mbajtën më 15 korrik.

Ajo çfarë do ta karakterizojë këtë seancë nga ato paraprake, është se do të zhvillohet me protokoll të veçantë për shkak të epidemisë së virusit Kovid-19.

- Advertisement -

Do të mbahet në kupolën e Kuvendit, ku deputetët do të ulen në distancë, dhe jo në sallën “Maqedonia” ku rëndom janë zhvilluar seancat plenare.

Si deputetëve, edhe mysafirëve dhe përfaqësuesve të mediave do t’u matet temperatura në hyrje të Kuvendit dhe do të jenë të obliguar që gjatë hyrjes të dezinfektojnë duart. Dezinfektues do të ketë në çdo hapësirë të Kuvendit.

- Advertisement -

Të pranishmit në Kuvend do të jenë të obliguar të mbajnë edhe maska, ndërkaq votimi i deputetëve nuk do të bëhet me sustë, por duke e ngritur kartonin.

Meqë dje kryeparlamentari, Talat Xhaferi e kreu hospitalizimin për shkak të vështirësive pneumonike, seancën konstituive do ta udhëheqë vetë ai./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -