Sot duhet të vazhdojë gjykimi për OJQ-në, “Lidhja ndërkombëtare”

Must Read

Nëse të gjitha partitë shqiptare do të jenë në qeveri, Arjanit Hoxha do të lobojë që “Besa” të kalojë në opozitë

Nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në Qeveri, atëherë Lëvizja BESA do të dalë në opozitë. Kështu...

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh, ...

Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup sot duhet të mbahet seanca për rastin që lidhet me organizatën joqeveritare “Lidhja Ndërkombëtare – Shkup” e Bojan Jovanovskit – Boki 13.

- Advertisement -

Në këtë rast të dyshuar janë Boki 13, nënkryetarja e “Lidhjes Ndërkombëtare – Shkup”, Jasna Mandiq, deputetja Frosina Remenski, asistentja e Boki 13, Hristina Bllazhevska dhe babai i Boki 13, Mile Jovanovski.

Akuzë përveç ndaj këtyre, ka edhe ndaj OJQ-së si subjekt juridik.

- Advertisement -

Në këtë lëndë të dyshuar janë dy biznesmenë pasi nëpërmjet projekteve për ndërtimin e qendrës evropiane i kanë mashtruar personat e moshuar dhe serviset mobile, dhe nëpërmjet Agjencisë për të drejta autoriale, kanë paguar rreth 1 milion euro.

- Advertisement -

Latest News

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të territorit të Kosovës në fshatin...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh,  nga fillimi i pandemisë  më...

Edhe në Itali vatër e re e virusit korona pas kthimit të disa tinejxherëve nga Kroacia

Dy vajza 18-vjeçare janë kthyer në qytetin italian Padova të infektuara me virusin korona pas pushimit veror në Kroaci, për çka 24...

Në SHBA, në korrik të sapopunësuar vetëm 1,8 milion, më pak nga shifrat e majit dhe qershorit

Ekonomia e SHBA-së në korrik ka hapur 1,8 milion vende pune, që është regres sipas treguesve  të muajve maj dhe qershor dhe ...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com