Sonte dhe nesër mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima, erë të përforcuar dhe ulje të temperaturës

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Nën ndikimin e depërtimit të frontit atmosferik gjatë natës dhe nesër moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil, në shumë vende me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Lokalisht do të ketë procese më intensive në formë të motit të ligë me shi të rrëmbyeshëm (mbi 20 litra në një metër katrorë), erë të përforcuar, shkarkime elektrike dhe paraqitje të breshrit. Temperatura veçanërisht në pjesën veriore dukshëm do të ulet, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 10 deri në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 18 deri në 29 gradë. Në Shkup dhe rrethinë temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 23 gradë.

- Advertisement -

Jostabilitet lokal do të ketë edhe të dielën kur temperatura minimale do të lëviz prej 11 deri në 19 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 24 deri në 32 gradë. Nga e hëna deri të mërkurën vijon mot stabil me rritje të konsiderueshme të temperaturës së ditës. Të hënën temperatura e ditës do të lëviz prej 27 deri në 33 gradë, të martën prej 28 deri në 34, ndërsa të mërkurën prej 30 deri në 37 gradë Celsius.

- Advertisement -

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -