ZGJEDHJET

Sllovenia me ligje të reja përgatitet për valën e dytë të koronavirusit

Must Read

Në Bllacë lëvizje e paktë e qytetarëve, shtetasit e Kosovës ktheheshin prapa

https://youtu.be/N3FV2NRyUhk Për shkak të vendosjes së testit PCR për shtetasit e Kosovës,...

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

https://youtu.be/vXUha6LW5vE Numrat e lartë me të infektuar me Kovid-19, çdo ditë i...

Incizim i ri nga komedianët rus, Zaev thotë se e ka ditur se nuk bisedon me Greta Thunberg

https://youtu.be/-hMaJ2nKX_0 Lideri i LSDM, Zoran Zaev, thotë se e ka ditur që...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Qeveria sllovene po përgatit disa ligje të reja në mënyrë që vendi të përgatitet për valën e dytë të koronavirus që pritet në vjeshtë.

- Advertisement -

Ndër të tjera, ligjet, të cilat së shpejti do të hyjnë në procedurën parlamentare si veprim emergjent, parashikojnë që shteti të ndihmojë financiarisht pagat e punëtorëve që do të duhet të vendosen në karantinë.

Për më tepër, do të vendoset edhe përdorim i detyrueshëm i aplikacionit celular për të gjithë ata që janë pozitivë ndaj virusit, ndërsa qëllimi është të monitorohen kontaktet e atyre njerëzve për të zvogëluar shanset për përhapjen e koronavirusit. Ata që janë në vetizolim ose karantinë gjithashtu do të duhet të kenë aplikacionin, dhe kështu do të dihet nëse personat po shkelin këtë masë.

Ndryshe, sipas informacionit të sotëm nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Slloveni, janë konfirmuar katër raste të reja të koronavirusit nga 300 testime./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

https://youtu.be/vXUha6LW5vE Numrat e lartë me të infektuar me Kovid-19, çdo ditë i mbushin spitalet nëpër qytetet e...

Incizim i ri nga komedianët rus, Zaev thotë se e ka ditur se nuk bisedon me Greta Thunberg

https://youtu.be/-hMaJ2nKX_0 Lideri i LSDM, Zoran Zaev, thotë se e ka ditur që bisedon me Gretën e rrejshme,...

Gostivari nën tym, digjet deponia “Rusino”, Komuna kërkon nga Qeveria që të merr masa

https://youtu.be/aj3AjDHsAnU Deponia “Rusino” në Gostivar gjatë natës së mbrëmshme është përfshirë përsëri nga zjarri, me çka  kundërmim...

Zyberi në Bogovinë të Tetovës, “Votën tuaj do ta arsyetojmë me punë, me ndershmëri e besueshmëri”

https://youtu.be/BHTRgDB-RzQ Ideja për Kryeministër Shqiptar, Zyberi tha se ka trazuar shumë struktura politike e shtetërore brenda dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -