Siniçan, “Kryeministri na quajti kriminelë”, Spasovski hedh poshtë pohimet e Prokurores Kadriu

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Pasi i dha policisë urdhër që të largohen dhe të mos i pengojnë punimet për vendosjen e sistemit të ujësjellësit në Siniçan të Bogovinës, dhe pasi  policia nuk e zbatoi fjalën e saj, Prokurorja Lejla Kadriu komunikoi në telefon me Kryeministrin Oliver Spasovski, e i cili, sipas Kadriut, i ka quajtur banorët dhe prokuroren kriminelë.

Prokurorja Lejlja Kadriu: “Kryeministri, nuk dha asnjë arsyetim se pse nuk e tërheq policinë, por mu drejtua se ne këtu jemi kriminelë. 5 mijë banorët që protestojnë këtu, në kohë të pandemisë, kur  e gjithë bota mban maska, kur i lajnë duart nga 50 herë në ditë, Kryeministri na thirri kriminelë, edhe banorët që protestojnë këtu, edhe mua”.

- Advertisement -

TV21 – Juve ju tha kriminel?

Prokurorja Lejlja Kadriu: “Po, se i mbrokam unë si Prokurore kriminelët”!

- Advertisement -

Kryeministi Oliver Spasovski hedh poshtë pohimet e Prokurores. Për TV21 ai pohon se në telefon i është lajmëruar vetë prokurorja, ndërsa ai i ka thënë se nuk ka nevojë të lajmërohet te kryeministri dhe se ka kryeprokuror me të cilin duhet të flasë.

 Oliver Spasovski: “E vetmja gjë që për mua është e rëndësishme është që të veprohet sipas ligjit, Kushtetutës, të mos lejohet që të kemi anarki dhe veprime jashtë rregullave ligjore. Gjithçka tjetër është punë e prokurorisë”.

- Advertisement -

TV21- A e keni përdorur diku fjalën “krim”, “kriminel”, sepse kjo është fjala që vret më shumë?

Oliver Spasovski: “Unë nuk e di se çfarë dhe si e ka thënë prokurorja. Unë nuk e kam dëgjuar deklaratën. Unë edhe një herë e them se e dematoj dhe me indinjatë  hedh poshtë deklarata të këtilla, e nëse kështu janë thënë në publik, kjo është shpifje”!

Spasovski thotë se i mbështet banorët e Siniçanit në zgjidhjen e problemit të tyre, ndërsa shton se kjo zgjidhje do të vijë në kuadër të kornizave ligjore, me dokumentacionin e nevojshëm, projekt dhe leje ndërtimi nga ana e Komunës. Qeveria është e gatshme të ndihmojë në gjithçka që është në interesin qytetar, thotë Spasovski.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -