Sindikata e Ndërtimtarisë paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike

Must Read

SPB Tetovë me kontrolle për vendosje të paligjshme të “flesherëve” në makina

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë ka filluar me kontrollin dhe masat e tjera për zbulimin dhe sanksionimin...

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me...

E Majta ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse

Partia "E Majta" ose Levica sot deri tek gjykata Administrative ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse,...
- Advertisement -

Sindikata e Pavarur e punëtorëve, inxhinierëve dhe tregtarëve të ndërtimtarisë sot kanë paralajmëruar se do të organizojnë protestë të qetë për shkak të vendimit për rritjen e rrymës elektrike për 7.4 për qind.

Kryetari i Sindikatës, Atanas Trajkovski ka akuzuar për populizëm dhe dëmtim të xhepit të qytetarëve, siç tha për shkak të shtrenjtimin të rrymës elektrike. Ai tha se me rritjen po merren edhe mjetet që u dhanë me ngritjen e pagës minimale.

- Advertisement -

Nga ana tjetër, kryetari i Sindikatës të pavarur i kamionëve, Strasho Jovanov tha se krimi ma i madh që u bë gjatë pandemisë ishte ajo që biznesmenët në vend se t’ua japin punëtorëve ndihmën financiare, e futën në xhepin e tyre./TV21

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на НСКТМ МАКАМТРАНС и НС ГРИТГ за покачувањето на цената на струјата

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на НСКТМ МАКАМТРАНС и НС ГРИТГ за покачувањето на цената на струјата

Gepostet von TV21 am Dienstag, 4. August 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 4

SPB Tetovë me kontrolle për vendosje të paligjshme të “flesherëve” në makina

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë ka filluar me kontrollin dhe masat e tjera për zbulimin dhe sanksionimin ligjor të automjeteve, të cilat...

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me Teheranin si dhe duke përdorur...

E Majta ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse

Partia "E Majta" ose Levica sot deri tek gjykata Administrative ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse, për shkak të siç thonë...

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit  në “Vila Vodno” të konvokuar nga presidenti Stevo Pendarovski. Në mbledhje marrin pjesë...

Kryetari i Këshillit të Evropës në karantinë

Kryetari i Këshillit të Evropës, Sharl Mishel është në karantinë për shkak të kontaktit të afërt me një person të infektuar me...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -