Simeone shpallet trajneri më i mirë i dekadës sipas IFFHS

TË FUNDIT

Ministria e Shëndetësisë: Është gënjeshtër që Kleksani nuk është në listën pozitive të medikamenteve

Nga Ministria e Shëndetësisë sot i mohuan me forcë pretendimet e deputetit të partisë opozitare Antonio Miloshoski të publikuara...

(VIDEO) Gjenden armë në Bllacë, afër kufirit me Kosovën

Më 24.01.2021, sipas informacioneve të marra më parë se në fshatin Bllacë, afër kufirit me Kosovën, ishin varrosur armë...

CIIE organizon ngjarje promovuese për të tërhequr ndërmarrjet e huaja

Ekspozita e katërt Ndërkombëtare e Importit të Kinës (CIIE) organizoi ngjarjen e saj të parë promovuese për ndërmarrjet e...

Manchester United-Liverpool, ndeshja kryesore sot në FA Cup

FA Cup rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të raundit të katërt. Skuadrat si Chelsea, Leicester...

BE: Do t’i detyrojmë kompanitë farmaceutike ta respektojnë marrëveshjen për dërgesë

Bashkimi Evropian do t’i detyrojë të gjitha kompanitë farmaceutike, me të cilat ka nënshkruar marrëveshje, ta respektiojnë pjesën e...

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) ka shpallur trajnerin e Atletiko Madridit, Diego Simeone si trajnerin më të mirë nga viti 2010 deri në vitin 2020.

Argjentinasi 50-vjeçar tashmë është shpallur trajneri më i mirë nga IFFHS në vitin 2016.

Vendi i dytë shkoi për trajnerin aktual të Mançester Sitit, Josep Guardiola, ndërsa i treti ishte Jirgen Klop nga Liverpuli.

Atletiko Madrid, i udhëhequr nga Simeone u bë kampion i Spanjës në sezonin 2013/14, dy herë fitoi Ligën e Evropës dhe dy herë arriti në finalen e Ligës së Kampionëve.

TË NGJAJSHME