Array

Simbolet e Kosovës më nuk i pengojnë Serbisë(FOTO)

Must Read

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se...
- Advertisement -

Problemi i zakonshëm me simbolet e Kosovës nëpër samite e konferenca ndërkombëtare, si duket tashmë është evituar.

Ato janë bërë të pranueshme dhe nuk janë duke i penguar më as lidershipit dhe politikanëve të Serbisë. Në Samitin e Vjenës, ku pomarrin pjesë shumica e liderëve të shteteve të BE-së dhe atyre të Ballkanit Perëndimor të cilat po përfaqësohen edhe me simbolet shtetërore, aty afër njëri-tjetrit shihen edhe flamujt e Kosovës dhe Serbisë.

- Advertisement -

Problemet me simbole në përfaqësimin e jashtëm të shtetit të Kosovës, deri më tash nuk kanë ardhur vetëm nga politika agresive e Serbisë, por edhe nga mosnjohja prej pesë vendeve anëtare të Bashkimit Evropian. Por, si duket edhe këto tashmë kanë zbutur qëndrimet dhe disa prej tyre tashmë kanë filluar edhe të mendojnë për njohjen e shtetësisë dhe pavarësisë së Kosovës.

- Advertisement -

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na ndihmojnë në rrugën tonë drejt...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se Qeveria, më konkretisht BDI-ja si...

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka qenë 12 kilometra në thellësi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -