Array

Si të keni më shumë energji

Must Read

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...
- Advertisement -

Studimet tregojnë se kur ndiheni energjikë, ndiheni shumë më mirë me veten dhe më tepër pozitivë në lidhje me njerëzit përreth. Ja disa sugjerime se çfarë duhet të bëni për të stimuluar energjinë dhe për t’u ndjerë gjithmonë në formë:

Ushtrime: 10 minuta ushtrime do të rrisin energjinë. Kjo me të vërtetë funksionon, provojeni. Njerëzit shpesh thonë se janë shumë të lodhur për t’u ushtruar, por nëse ushtroheni  intensivisht, stërvitja ka tendencë për të rritur energjinë.

- Advertisement -

Dëgjoni muzikë ritmike: Kjo është një nga mënyrat më të lehta për të marrë shumë shpejt energji.

Flini mjaftueshëm: Shumica e të rriturve duhet të flenë të paktën shtatë orë çdo natë. Mos qëndroni zgjuar gjatë natës pasi do të jetë e vështirë të keni humor të mirë dhe energji ditën tjetër.

- Advertisement -

Bisedoni me miqtë: nëse ndiheni keq emocionalisht ose pa energji për të vazhduar programin tuaj, provoni të takoni një shok dhe të flisni me të. Kjo do të funksionojë dhe do të rifitoni energjitë shumë shpejt/Shendeti.

Hani ushqimin që ju pëlqen: nëse keni dëshirë të hani akullore, vazhdoni. Është ilaçi më i mirë konsumimi i ushqimit të preferuar nëse po vuani nga mungesa e energjive dhe humori i keq.

- Advertisement -

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -