Array

Si mos të lotoni kur prisni qepët!

Must Read

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec,...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim...
- Advertisement -

Çdo femër duhet ta mendojë dy herë përpara se të nis të presi qepët gjatë gatimit, aq më tepër kur ajo ka bërë make up dhe po përgatitet t’i vijnë njerëz për vizitë!

Fakti që qepa e ka këtë veti, nuk ka shumë rëndësi pasi ju nuk keni në dorë asgjë për ta ndryshuar, por, ajo çka ju mund të bëni, është të ndiqni të paktën njërën prej këtyre metodave, për të parandaluar që kjo veti e qepës, t’ju bëjë të lotoni pa pushim!

- Advertisement -

1. Përpara se të nisni të prisni qepët, futini ato në frigorifer. Lërini për rreth 30 minuta dhe më pas mund të nisni punën! Ose, në rast se nuk keni kohë për të pritur 30 minuta, mjaftojnë 10 minuta në ngrirje për të kryer të njëjtin efekt!

2. Ndizni pranë jush një qiri. Flaka dhe tymi që ajo lëshon, do të djegë shumicën e e elementëve që qepa lëshon dhe që më pas ju shkakton lotimin.

- Advertisement -

3. Priteni qepën poshtë një burimi uji të rrjedhshëm. Poshtë rubinetit tuaj është vendi ideal.

4. Fërkojeni thikën me lëng limoni duke e lagur atë mirë, dhe më pas nisni të prisni qepët.

- Advertisement -

5. Rrënjët e qepës lërjani të fundit për t’i hequr. Mos e prisni atë menjëherë përpara se të nisni punën por lëreni në fund. Në këtë mënyrë, qepa nuk do ju bëjë aspak të lotoni.

6. Vendoseni gjuhën tuaj në qiellzën e gojës tuaj. Mbajeni aty përgjatë gjithë kohës që jeni duke prerë qepët.

- Advertisement -

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës Popullore...

10 fakte interesante për kosin!

Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më poshtë ju...

Si duhet lënë duhanin, menjëherë apo gradualisht?

Shkencëtarët prej kohësh po kërkojnë përgjigjet për mënyrën më të mirë për të ndihmuar njerëzit të lënë duhanin. Shpesh, ka dy mundësi:...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -