Array

"Shteti është i popullit"(Video)

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Protesta ishte fokusuar në sheshin “Skënderbe”në Prishtinë. Aty mbajtën fjalimet lideret kryesor të partive politike opozitare.

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka deklaruar para protestuesve se qeveritaret e përdorë ligjin kundër çdo personi që i kundërshton dhe numri i protestuesve dëshmon se këtajanë shteti dhe ata pushteti.

- Advertisement -

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sot kanë dal t’i thonë jo kapjes së shteti, fryrjes së faturave dhe censurimit të fjalës së lirë.

- Advertisement -

Kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka pyetur protestuesit para Qeverisë së Kosovës, një çështje që ai e ka quajtur shumë të thjeshtë.

- Advertisement -

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -