Array

Shtëpia nga shishe shampanje

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Mire se vini në Chelyabinsk, Rusi vendi ku do të gjeni këtë shtëpi të veçantë të krijuar kryesisht nga shishe shampanje të realizuar nga 52 vjeçari Hamidullah Ilchibaev.

Shtëpia njihet si Pallati Ohamidullah ka filluar të ndërtohet fillimisht me shishe vodka dhe birre për të cilën fëmijët e tij vazhdonin ta inkurajonin pavarësisht se dukej e pamundur. Kur njëri prej djemve të tij vdiq në një aksident ai vendosi ta ndërtonte shtëpinë e tij në kujtim të tij. Për këtë arsye filloi të kërkonte materiale të përshtatshme për 99 metra katror shtëpi. Ai mblodhi rreth 12,000 shishe shampanje bosh.

Pjesa e jashtme e shtëpisë së tij duket e mrekullueshme por nëse do të hynit Brenda nuk do të mund të veçonit dot bukurinë. Ajo duket si një shtëpi e zakonshme.

TË NGJAJSHME