Array

Shqipëria kërkon hapjen e negociatave për anëtarësim në BE

Must Read

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse...

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë...
- Advertisement -

Samiti i Vjenës ka mbledhur dje udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor, të cilët të vënë përballë shoqërisë civile, kanë diskutuar mbi sfidat e rajonit por dhe problemet kryesore me të cilat përballen vendet e tyre. Krerët më të lartë të këtyre vendeve, por dhe komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn vunë theksin tek bashkëpunimi. Komisioneri Hahn theksoi rëndësinë e arritjes së standardeve të BE-së. Ndërsa Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij theksoi se në këto kohë nuk është e nevojshme që liderët e Ballkanit të tregojnë se çfarë kanë bërë, por është e rëndësishme ajo që ata do të bëjnë së bashku. Në Samitin e Vjenës, kryeministri Rama ka kërkuar që të hapen negociatat me BE-në. Ndërsa kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç falënderoi kryeministrin Rama duke thënë se mes Shqipërisë dhe Serbisë tashmë nuk ka më tensione.

- Advertisement -

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse janë përmbytur 29 lagje.

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë mundësi për mësim si edhe...

Përfundoi gazifikimi në Spitalin gjinekologjik “Nënë Tereza” në Çair

Ka përfunduar gazifikimi i Spitalit Special për Gjinekologji dhe Obstetrikë "Nënë Tereza" në Çair, i cili ishte si një nga ndotësit më...

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë” në Komunën e Çairit, edhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -