Shqipëri, Juri Kim: Reformat gjyqësore në Shqipëri nuk do të jenë të lehta, por janë të domosdoshme

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Pasi me ndërmjetësimin e saj partitë në Shqipëri janë dakorduar dhe tashmë i votuan reformat zgjedhore, ambasadorja amerikane Juri Kim, sot tha se duhet të rrumbullaksohen reformat gjyqësore, që “nuk do të jenë të lehta, por janë të domosdoshme”.

Në publikimin në Tuiter, ambasadorja Kim thotë se disa ëndërrojnë se Byroja nacionale për hetime (BKH) i ashtuquajtur FBI, asnjëherë nuk u krijua dhe shpresojnë që drejtësia nuk do realizohet asnjëherë, por kjo nuk do të ndodhë.

- Advertisement -

“Disa duket se po ëndërrojnë që BKH (Byroja Kombëtare e Hetimit) nuk do të krijohet asnjëherë dhe shpresojnë se drejtësia nuk do të vijë kurrë. Më vjen keq që ju zgjova nga gjumi juaj, por ëndrra juaj nuk do të bëhet realitet. Reforma gjyqësore nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë apo e përsosur, por është e domosdoshme dhe ne duhet të ecim përpara, ka shkruar ambasadorja Kim.

Deklarata e ambasadores vijon pasi Partia Demokratike opozitare akuzoi zëvendës drejtoreshën e përgjithshme të policisë Aida Hajnaj, e cila kandidohet në funksionin njeriu i parë i Byrosë se është involvuar në një nga skandalet më të mëdha të policisë shtetërore, lirin e Naser Gashit,  njeri i kërkuar për kontrabandim të drogës.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -