Shqipëri, dita e katërt e protestave! Ndahen protestuesit, policia i ndjekë pas

TË FUNDIT

Vazhdojnë protestat në Shqipëri për vrasjen e Klodian Rashës nga ana e një efektivi policie. Edhe sonte protestat në Tiranë janë shoqëruar me trazira. Pasi policia ka hedhur gaz lotësjellës, protestuesit janë shpërndarë nëpër rrugica. E megjithatë edhe policia ka vazhduar t’i ndjekë pas.

Protestuesit gjatë marshimit, kanë hedhur kapsolla dhe dhe kanë shkatërruar tabela dhe kosha.