Shqipëri, 6 të vdekur, 127 raste të reja me Covid-19

Must Read

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin...
- Advertisement -

Gjatë 24 orët e fundit në Republikën e Shqipërisë janë realizuar 531 testime për të prekur të dyshuar me Covid-19, me të cilën 127 persona janë diagnostifikuar me virusin korona, informon Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë.

Tiranë-36, Krujë-28, Durrës-15, Has-8, Kukës-5, Fier-4, Shkodër-3, Korçë-3, Elbasan-3, Vlorë-3, Gjirokastër-3, Lezhë-2, Përmet-2, Klos-2, Shijak-2, Finiç-2, Kurbin-1, Lushnjë-1, Berat-1, Tepelenë-1, Kolonjë-1 dhe Malësi e Madhe-1.

- Advertisement -

24 orët e fundit në Shqipëri janë shëruar 32 pacient.

Ndërkaq, gjashtë persona kanë humbur betejën me virusin korona.

- Advertisement -

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse janë përmbytur 29 lagje.

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë mundësi për mësim si edhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -