Shqipëri, 126 raste të reja me Covid-19, 4 të vdekur

Must Read

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona...

Aksident i rëndë trafiku në autostradën Negotinë – Demir Kapi, humb jetën një person, tre të tjerë të lënduar

Një person ka humbur jetën ndërsa tre të tjerë janë lënduar pasi që një automjet me targa...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë të Shqipërisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Repubikës së Shqipërisë kanë realizuar 504 testime për të dyshuar të prekur me Covid-19 nga të cilët 126 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.


Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: Tiranë-74, Kavajë-9, Shkodër-9, Durrës-6, Krujë-4, Mirditë-4, Vlorë-4, Korçë-3, Lezhë-3, Vau i Dejës-3, Tropojë-2, Elbasan-1, Kamëz-1, Lushnje-1, Pogradec-1 dhe Sarandë-1.

- Advertisement -

Gjatë 24 orëve të fundit 45 pacient janë shëruar nga korona virusi.

Ndërsa 4 pacient kanë humbur betejën me Covid-19.

- Advertisement -

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh që nga fillimi i pandemisë,...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Aksident i rëndë trafiku në autostradën Negotinë – Demir Kapi, humb jetën një person, tre të tjerë të lënduar

Një person ka humbur jetën ndërsa tre të tjerë janë lënduar pasi që një automjet me targa të Shkupit është rrokullisur në...

Slloveni, mbajtja e maskës e detyrueshme edhe në ambient të hapur

Në Slloveni prej sot është e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur në raste kur është e pamundur të...

VIDEO: Forca të shumta policore përreth ndërtesës ku jeton Gordana Jankulloska, kontrollojnë çdo automjet

Përreth ndërtesës ku jeton ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska, sot ka forca të shtuara të policisë.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -