Shkupi mirëpret Shkendijën në derbin në fillim të sezonit të ri

TË FUNDIT

Tetovë, Covid, bie numri i të shtrirëve në spital! Vetëm 12 punonjës mjekësorë në izolim ose të infektuar

https://youtu.be/FL6HNtbO2Og Numri i pacientëve të shtrirë në Spitalin klinik të Tetovës të infektuar me Covid 19 është 20, ndërsa  vetëm...

10 viktima dhe 403 raste të reja me Covid-19

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2118 testime të realizuara 403 persona janë...

Shqipëri, 4 humbje jete dhe 641 të infektuar me virusin korona

641 raste të reja dhe 4 humbje jete është bilanci i 24 orëve të fundit nga pandemia Covid 19...

Rooney emërohet trajner i Derby County

Klubi i Futbollit Derby County ka njoftuar emërimin e Wayne Rooney si trajneri i ri i klubit. 35-vjeçari merr...

KE-ja është për vendosjen e vërtetimit evropian për vaksinim

BE-ja mbështetë vendosjen e vërtetimit për vaksinim kundër koronavirusit të ri që do të ishte “njohur në mënyrë të...

Sezoni i ri në Ligën e parë të futbollit të RMV-së, fillon më 9 gusht. Në derbin e xhiros së parë, Shkupi si nikoqir do të luajë me Shkëndijën.

Në “Shtëpinë e futbollit” këtë pasdite u tërhoqën edhe dyshet e tjera:

Shkupi – Shkëndija
Maqedonia Gj.P. – Rabotniçki
Bellasica – Sileks
Pelister – Akademia Pandev
Vardar – Borec
Renova – Struga Trim Lum.

TË NGJAJSHME