Array

Shkup: Rasti “Monstra”, çfarë do të ndodhë ?

Must Read

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe...

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve,...

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore....
- Advertisement -

Rasti më kontravers në Maqedoni ku më shumë se 3 vite shqiptarët e pafajshëm nga Shkupi qëndrojnë në burgjet e vendit asesi të zbardhet.

Gjykata e Apelit ka anuluar seancën publike me daten 6 korrik ku duheshin të shqyrtohen ankesat e ngritura nga të akuzuarit e rastit “Monstra” dhe avokatët e tyre, transmeton Almakos.

- Advertisement -

Shkak i anulimit të kësaj seance ishte mosprezenca në gjykatë e të dënuarve Haki Aziri dhe Agim Ismailloviq, të cilët nuk janë sjellë prej burgut të Idrizovës ku edhe vuajnë dënimin.

Gjykatësja Jasna Ivanova dhe trupi pres pesë anëtarëve, mes të cilëve edhe një shqiptar, ka vendosur që seanca e rradhës të mbahet 11 shtator.

- Advertisement -

Shtatë shqiptarë nga rrethi i Shkupit janë dënuar me burg të përjetshëm, të akuzuar për vrasjen e pesë maqedonasve në liqenin e Smilkovcit në Shkup.

Procesi gjyqësor është cilësuar i montuar dhe pa dëshmi që ngarkon me akuzën shtatë të rinjtë shqiptarë. Kundër këtij procesi kanë reaguar dhjetëra shoqata shqiptare por u organizuan edhe protesta masive.

- Advertisement -

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve, sot u mbajt marsh kundër...

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore. Ky është vendimi i fundit...

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i Shteteve të Bashkuar për sëmundje...

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -