Shkup, dezinfektohen sheshet e lojërave për fëmijë

Must Read

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell.

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot...
- Advertisement -

Ekipet e NP Higjiena Komunale-Shkup, këtë mëngjes kanë dezinfektuar disa sheshe të lojërave për fëmijë në komunat Çair, Butel, Qendër dhe Karposh. Aktivitetet do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vijim, ku do të përshihet një pjesë e shesheve të lojërave për fëmijë në komunat tjera të qytetit.

 “Filluam me aktivitete të larjes dhe dezinfektimit të shesheve të lojërave për fëmijë, sepse bëhet fjalë për lokalitete ku bashkëqytetarët tanë më të rinj kalojnë një pjesë të madhe të kohës së tyre, duke qenë në kontakt të drejtpërdrejtë me rekuizitat e vendosura. Në këtë mënyrë, NP Higjiena Komunale-Shkup u përmbahet prioriteteve të saja kryesore – nivelit maksimal të pastërtisë dhe të higjienës në hapësirat publike në qytetin e Shkupit, si dhe mbrojtjes së shëndetit kolektiv”- tha Drejtori i NP Higjiena Komunale-Shkup, Abdusamed Shabani. 

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim me sekretaren e përgjithshme të...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell. Emisari i presidentit Donald...

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian të organizatave për monitorimin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -