Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër Botosanit me golin e Ibraimit

Must Read

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues. Sulmuesi i ekipit tetovar, shënoi gol të mrekullueshëm, i cili me siguri do të garojë për një nga golat më të bukur në këtë faze të kualifikimeve në Ligën e Evropës. Ajo që para disa ditësh supozohej, tashmë u bë edhe zyrtare. Zhoze Murinjo dhe ekipi i tij Totenhem vijnë në Shkup. Ndeshja do të luhet më 24 të këtij muaji në Shkup në orën 19:00. Fatkeqësisht, për shkak të koronavirusit nuk do të ketë publik.

Kjo do të jetë hera e dytë që Zhoze Murinjo vjen në Shkup me ekipin e tij. Paraprakisht, në vitin 2017 e udhëhiqte Mançesterin Junajted në Super Kupën të UEFA-s kundër Real Madridit, kurse nikoqiri ishte Shkupi. Ekipi e dytë tetovar, Renova këtë pasdite humbi nga Hajduku me rezultat 1:0, kurse Sileksi pësoi humbje nga Drita e Kosovës me 2:0 në ndeshjen e luajtur sonte në Shkup.

  • Tags
  • 3

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Maqedoninë e...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Keit Kraç,...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti. Zaev e Hoti...

Kryeparlamentari Xhaferi pret në takim kryeministrin e Kosovës Hoti

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Festa shënohet me protestë! Mickoski: Pranimi se Dellçevi është bullgar është asimilimi i kombit

Partia opozitare VMRO-DPMNE organizoi protestë të re me vetura. Protesta nisi nga salla “Boris Trajkovski” dhe përfundoi para Kuvendit, ku mbajti fjalim...

More Articles Like This