Array

Shkëndija firmos me francezin Es Sahal

Must Read

Dortmundi i cakton afat Manchester Unitedit për Sanchon

Borussia Dortmund i ka caktuar afat Manchester Unitedit që deri më 10 gusht të pajtohet me kushtet...

Zjarr masiv në SHBA, të paktën 8 mijë persona braktisën shtëpitë

Të paktën 8000 persona janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre, pasi një zjarr masiv ka përfshirë...

Inspektorati Shtetëror i Tregut me duar të plota po punon në bregun e Liqenit të Ohrit, kallëzime penale kundër tre objekteve hotelierike

Pronarët e tre objekteve hotelierike në bregun e Liqenit të Ohrit morën kallëzime penale për shkak të...

Aboubaker Es Sahhal është aktivizimi i ri i kuqezinjëve dhe me prurjen reprezentuesit të moshave të Francës skuadra fiton vlerë të shtuar në fazën ofenzive.

- Advertisement -

KF Shkëndija konfirmon marrëveshjen me sulmuesin e ri francez, Aboubaker Es Sahhal. 19-të vjeçari vjen nga skuadra e njohur franceze Guingamp, ndërsa pasi kaloi me sukses ekzaminimet mjekësore firmosi me kuqezinjtë deri verën e vitit 2023.

 Jam interesuar për klubin dhe pashë se kanë fituar tituj si në kampionat dhe Kupë, kanë luajtur shumë herë në Play Off të Europa League dhe është klubi më i mirë në Maqedoni. Më kanë pritur shumë mirë dhe shpresoj se do të bëj gjëra të mëdha. Premtoj se do të jap maksimumin për fanellën kuqezi dhe për klubin“, shprehet Es Sahhal pas zyrtarizimit të marrëveshjes me Shkëndijën.

- Advertisement -

Aboubaker Es Sahhal pas vetes ka disa sezone shumë pozitive me ekipin e dytë të Guingamp, që si pasojë i mundësuan të luante me shpresat U17 dhe U18 të Francës. Paraqitjet e mira bënë që për shërbimet e tij interes të shfaqnin klube të njohura nga Anglia, Italia dhe Portugalia. Shkëndija shfrytëzon situatën e krijuar me mos realizimin e transferimit dhe reagon shpejtë duke blerë kartonin e futbollistit.Francezi tashmë ka udhëtuar drejt Turqisë ku është bashkuar me skuadrën në fazën përgatitore që zhvillohet në Antali.

- Advertisement -

- Advertisement -

Latest News

Zjarr masiv në SHBA, të paktën 8 mijë persona braktisën shtëpitë

Të paktën 8000 persona janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre, pasi një zjarr masiv ka përfshirë zonën e Riverside County, në...

Inspektorati Shtetëror i Tregut me duar të plota po punon në bregun e Liqenit të Ohrit, kallëzime penale kundër tre objekteve hotelierike

Pronarët e tre objekteve hotelierike në bregun e Liqenit të Ohrit morën kallëzime penale për shkak të mosrespektimit të dispozitave nga Protokolli...

Bisedimet Kosovë-Serbi, Hyseni i ka kërkuar Palmerit praninë e përhershme të SHBA-së në bisedimet në Bruksel

Koordinatori shtetëror për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, sot në Washington ka pasur takim me Zëvendës-Asistent-Sekretarin për Evropë dhe Euroazi në Departamentin...

Për shkak të motit të keq ndalohen kërkimet për djalin 16 vjeçar

Për shkak të motit të keq ndalohen kërkimet për 16-të vjeçarin i cili dje pasdite u zhduk në Liqenin e Prespës. Ppas...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com