Shkëndija firmos me francezin Es Sahal

МË SHUMË

A do të jetë Kumanova bartëse e listës zgjedhore numër 2, flet Ilir Hasani

Ilir Hasani, aktualisht drejtor i Klinikës Universitare "Nënë Tereza", ka folur rreth zgjedhjeve brenda-partiake. Ai ka thënë se dega...

Hasani: BDI-ja e Kumanovës më ka propozuar për kandidat në njësinë zgjedhore numër 2

Ilir Hasani që për momentin është drejtor i Klinikës Universitare, “Nënë Tereza”, ka deklaruar se dega e BDI-së në...

Rast i ri, shpërthen bombola e gazit në Novo Lisiçe, shkakton zjarr në një ndërtesë

Shpërthimi i bombolës së gazit në bulevardin “Asnom”, në lagjen Novo Lisiçe ka shkaktuar zjarr në ndërtesë. Banorët thonë se...
- Reklama -

Aboubaker Es Sahhal është aktivizimi i ri i kuqezinjëve dhe me prurjen reprezentuesit të moshave të Francës skuadra fiton vlerë të shtuar në fazën ofenzive.

KF Shkëndija konfirmon marrëveshjen me sulmuesin e ri francez, Aboubaker Es Sahhal. 19-të vjeçari vjen nga skuadra e njohur franceze Guingamp, ndërsa pasi kaloi me sukses ekzaminimet mjekësore firmosi me kuqezinjtë deri verën e vitit 2023.

 Jam interesuar për klubin dhe pashë se kanë fituar tituj si në kampionat dhe Kupë, kanë luajtur shumë herë në Play Off të Europa League dhe është klubi më i mirë në Maqedoni. Më kanë pritur shumë mirë dhe shpresoj se do të bëj gjëra të mëdha. Premtoj se do të jap maksimumin për fanellën kuqezi dhe për klubin“, shprehet Es Sahhal pas zyrtarizimit të marrëveshjes me Shkëndijën.

Aboubaker Es Sahhal pas vetes ka disa sezone shumë pozitive me ekipin e dytë të Guingamp, që si pasojë i mundësuan të luante me shpresat U17 dhe U18 të Francës. Paraqitjet e mira bënë që për shërbimet e tij interes të shfaqnin klube të njohura nga Anglia, Italia dhe Portugalia. Shkëndija shfrytëzon situatën e krijuar me mos realizimin e transferimit dhe reagon shpejtë duke blerë kartonin e futbollistit.Francezi tashmë ka udhëtuar drejt Turqisë ku është bashkuar me skuadrën në fazën përgatitore që zhvillohet në Antali.

- Advertisement -
- Reklama -

Lajmet më të reja

A do të jetë Kumanova bartëse e listës zgjedhore numër 2, flet Ilir Hasani

Ilir Hasani, aktualisht drejtor i Klinikës Universitare "Nënë Tereza", ka folur rreth zgjedhjeve brenda-partiake. Ai ka thënë se dega...

Hasani: BDI-ja e Kumanovës më ka propozuar për kandidat në njësinë zgjedhore numër 2

Ilir Hasani që për momentin është drejtor i Klinikës Universitare, “Nënë Tereza”, ka deklaruar se dega e BDI-së në Kumanovë e ka propozuar atë...

Rast i ri, shpërthen bombola e gazit në Novo Lisiçe, shkakton zjarr në një ndërtesë

Shpërthimi i bombolës së gazit në bulevardin “Asnom”, në lagjen Novo Lisiçe ka shkaktuar zjarr në ndërtesë. Banorët thonë se shpërthimit të zjarrit i ka...

Tragjedia në Rramanli: Hasani gjendja e pacientëve është kritike, janë në gjendje kome

Drejtori i Klinikës Universitare “Nëna Terezë”, ka folur për gjendjen e tre pacientëve të cilët janë shtrirë për kurim në klinikën Universitare. Hasani tha se...

VIDEO / PDSH: Ministria e Kulturës është bërë bastion punsimesh për militantët

Deri sa Valmir Aziri nga selia në Çair ka prezantuar arritjet e Ministrisë së Kulturës gjatë këtij mandate qeveritar. Në mënyrë paralele të njëjtën e...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com