Shilegov për nesër paralajmëroi takime pune të kryetarëve të komunave për fillimin e vitit shkollor

Must Read

Përpjekje për rritje të shumicës parlamentare, opozita pohon se është e konsoliduar dhe nuk do të humbin deputetë

https://youtu.be/fbuy0zVG2nI Kreu i Lëvizjes Besa, njëherazi edhe deputet, Bilall Kasami, mbrëmë në...

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk...

Hoti: Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19, duke...
- Advertisement -

Gjatë ditës së nesërme në organizim të Bashkësive të Njësive të Vetëqeverisjes Lokale (BNJVL) dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës do të mbahen takime pune me të gjithë kryetarët e komunave nga vendi me qëllim që të gjejmë zgjidhje optimale. Kemi periudhë të mjaftueshme, duke e pasur parasysh se u anulua fillimi i vitit shkollor për më 1 tetor. Pres se do të gjendet zgjidhje optimale në nivel të të gjithë shtetit, deklaroi sot kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve.

Ai informoi se Qyteti e ka përfunduar anketën me prindërit dhe nxënësit ndërsa në vijim janë aktivitetet përgatitore. Përkujtoi se gjatë ditës së djeshme ministrja Carovska pati takime pune me drejtorët e shkollave, në mesin e së cilave edhe shkollat e mesme.

- Advertisement -

“Të gjitha shkollat e mesme në Qytetin e Shkupit janë në kondicion mjaft të mirë që të munden çfarëdo lloji të mësimit të organizohet. Aty ku do të kemi probleme, nëse zgjidhet mësimi onlajn mendoj se do t’ia dalim të ndihmojmë tek ata njerëz që nuk kanë mjete, në bashkëpunim me ministrinë resore”, sqaroi Shilegov.

Kryetari i Komunës së Karposhit, Stefan Bogoev deklaroi se shkollat në mënyrë maksimale përgatiten dhe shtoi se kanë kohë të mjaftueshme që të menaxhohen të gjithë së bashku. Shfaqi shpresë se më 1 tetor do të fillojë sigurt viti i ri shkollor./MIA

- Advertisement -

Përpjekje për rritje të shumicës parlamentare, opozita pohon se është e konsoliduar dhe nuk do të humbin deputetë

https://youtu.be/fbuy0zVG2nI Kreu i Lëvizjes Besa, njëherazi edhe deputet, Bilall Kasami, mbrëmë në ClickPlus pohoi se së shpejti...

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk është konfirmuar asnjë i vdekur....

Hoti: Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19, duke bërë thirrje për respektim të...

PP: Nuk ka pasur dhunë gjatë marrjes së kufomës në Strumicë, padi penale për shkak të mosveprimit sipas rregullave shëndetësore

Prokuroria Publike (PP) është duke vepruar për marrjen e djeshme të kufomës nga Reparti Infektiv i Spitalit të Strumicës. Pas denoncimit MPB...

5 viktima, 88 raste të reja me Covid-19 dhe 135 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1618 testime të realizuara 88 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -