Shënohen 6 humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri

TË FUNDIT

Në 24 orët e fundit në Shqipëri është shënuar një rritje e lehtë e rasteve të reja me COVID. Nga 3024 testime të kryera në total kanë rezultuar pozitiv 317 qytetarë. Ndërkohë kanë ndërruar jetë 6 persona, konkretisht 2 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Durrësi, 1 qytetar nga Vlora, 1 qytetar nga Shkodra, të moshave 69 – 90 vjeç.

Janë shëruar 529 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 96,129 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 247 pacientë, 16 në terapi intensive, nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

TË NGJAJSHME