Array

Shekerinska: Javën e ardhshme fillon procedura për ambasador në NATO

Must Read

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi...

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike...

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, pret që procedura për emërimin e ambasadorit të Maqedonisë së Veriut, në Misionin e NATO-s në Bruksel, të fillojë javën e ardhshme.

“Të martën kishim seancë në Qeveri, ku nuk mori pjesë as kryeministri, e as ministri i Punëve të Jashtme, për shkak se të gjithë ishim në takimin e liderëve të NATO-s. Pres nga java e ardhshme të fillojë procedura. Procedura për emërimin e përfaqësuesit tonë ushtarak zyrtarisht filloi të hënën dhe pres në afat sa më të shkurtër, të gjithë të japin kontribut dhe të kemi ambasador dhe përfaqësues ushtarak. E kemi rritur seriozisht Misionin me personel, si në pjesën e mbrojtjes, ashtu edhe në atë të diplomacisë. Deri kah fundi i viti do të kemi hapësira tona në ndërtesën e re të NATO-s dhe mendoj se është e rrugës dy personat kryesor të fillojnë me punë sa është e mundur më shpejtë”, tha ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska.

- Advertisement -

Kandidati për ambasador në NATO, fillimisht duhet të vendoset në rend të ditës në seancë të qeverisë, pastaj vijon procedura e emërimit të tij përmes procedurës së Ministrisë së Punëve të Jashtme, e cila më pas vazhdon te presidenti i shtetit.

- Advertisement -

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i Maqedonisë së Veriut i lavdëroi...

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat Vaksincë dhe Llojan të Kumanovës...

Under nga Roma tranferohet në Leicester

Skuadra angleze po përforcojnë radhët e tyre për sezonin e ri. Leicester City kanë konfirmuar transferimin e talentit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -