Array

SHBA urojnë Bosnjën, Kosovën dhe Malin e Zi

Must Read

Zaev: Brutaliteti i policisë është për dënim më të fuqishëm

Brutaliteti nga ana e nëpunësve të policisë ndaj qytetarëve romë, të cilin e pamë dje në në...

Fushatë parazgjedhore e Trampit: Bajden do ta shkatërrojë Floridan, unë do ta shkatërroj virusin

Si pjesë e fushatës parazgjedhore, presidenti amerikan Donald Tramp e vizitoi Karolinën Veriore dhe Floridan, disa nga...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse ngritët aktakuzë nga Gjykata Speciale për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se në momentin që Dhomat e Specializuara për Kosovën, përkatësisht Gjykata...
- Advertisement -

“Shtetet e Bashkuara urojnë qeveritë e Bosnjë Hercegovinës, Kosovës dhe Malit të Zi, për nënshkrimin e marrëveshjeve madhore për demarkacionin e kufijve ndërkombëtarë, ndërmjet Bosnjë Hercegovinës dhe Malit të Zi dhe ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi”, thotë Departamenti amerikan i shtetit, nëpërmjet një njoftimi për gazetarë.

Mëtutje, në njoftimin e nënshkruar nga Mark Toner, zëdhënës në Departamentin amerikan të shtetit, theksohet se “këto marrëveshje, të nënshkruara gjatë Samitit të Ballkanit Perëndimor, do të ndihmojnë për paqe dhe stabilitet në Ballkan dhe do ta lëvizin përpara progresin e rajonit kah integrimi Evro-atlantik”.

- Advertisement -

Zaev: Brutaliteti i policisë është për dënim më të fuqishëm

Brutaliteti nga ana e nëpunësve të policisë ndaj qytetarëve romë, të cilin e pamë dje në në një video në rrjetet sociale,...

Fushatë parazgjedhore e Trampit: Bajden do ta shkatërrojë Floridan, unë do ta shkatërroj virusin

Si pjesë e fushatës parazgjedhore, presidenti amerikan Donald Tramp e vizitoi Karolinën Veriore dhe Floridan, disa nga shtetet ku si rezultat i...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse ngritët aktakuzë nga Gjykata Speciale për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se në momentin që Dhomat e Specializuara për Kosovën, përkatësisht Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve të Luftës...

Drosten: Pandemia në të vërtetë do të fillojë tani

Epidemiologu kryesor gjerman Kristian Drosten, në një fjalim në Konferencën botërore të shëndetit në Berlin, paralajmëroi për kremtimin e parakohshëm të suksesit...

Nikollovski: Më nuk jemi pjesë e shteteve të pakënaqshme në nivel global sa i përket korrupsionit

Maqedonia e Veriut ka arritur progres të rëndësishëm dhe thelbësor në pjesën e luftës kundër korrupsionit me çka më nuk është në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -