Array

SHBA ka menduar për sulm bërthamor kundër Afganistanit

Must Read

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21.

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore...
- Advertisement -

Uashingtoni kishte planifikuar një sulm bërthamor kundër Afganistanit, pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001 në Nju Jork dhe Pentagon, deklaroi në një intervistë dhënë të përjavshmes gjermane, Der Shpigell, ish-administratori i UNMIK-ut në Kosovë dhe ish-ambasadori i Gjermanisë në Indi, Mihael Shtajner.
Shtajner, i cili atëbotë ka qenë këshilltar i kancelarit të atëhershëm të Gjermanisë, Gerhard Shrëder, deklaroi se dokumentet për këtë sulm ishin nënshkruar.
Ai theksoi se Berlini i frikësohej reagimit të tepruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas sulmeve të 11 shtatorit dhe se ai atëbotë kishte intervenuar kundër deklaratës së Shrëderit se Uashingtonit do ti garantohet solidariteti i pakufizuar i Berlinit.
Shtajner tha se një shtet nuk guxon të jep premtime të tilla dhe se kishte shkuar te Shrëderi, për ta bindur atë që mos të ofrojë një solidaritet të pakufizuar./21Media

- Advertisement -

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21. Shumë ekspertë Zhoze Murinjon...

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore se pse fillim viti shkollor...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është në gjendje të mirë shëndetësore,...

Hajko Mas është në karantinë, i infektuar me Covid-19 një person i sigurimit

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas është në karantinë pasi një truprojë e tij ka qenë pozitiv në koronavirusin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -