Sergio Busquets do të duhet të marrë një vendim mbi të ardhmen e tij në Barcelonë

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Më 13 Shtator bëhen  12 vjet që kur Sergio Busquets bëri debutimin e tij zyrtar për FC Barcelona. Ishte java e dytë e lojës në LaLiga pas një humbje ditore për Numancia. Pep Guardiola iu drejtua të riut dhe që nga ajo datë, ai ka qenë një anëtar i domosdoshëm i ekipit.

Meghjithatë Busquets duhet të vendosë tani të  pranojë një rol sekondar ose të kërkojë  një klub të ri. Barça nuk do të përpiqet të ndikojë në vendimin e tij në asnjë mënyrë, përcjell tv21.tv

- Advertisement -

Sergio Busquets ka bërë gjithsej 579 paraqitje për Barçën por ndikimi dhe roli i tij në skuadër ndihmuan shndërrimin e klubit në një nga më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave.

Ai është pas Xavi (767), Messi (731), Iniesta (674) dhe Carles Puyol (593) në listën e paraqitjeve të gjithanshme për Barçën. Busquets është përpara legjendave të tjera si Amor, Zubizarreta, Rexach, Gerard Pique dhe Víctor Valdés./21Media

- Advertisement -

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -