Array

Serbia dhe Kroacia në prag të përjashtimit nga UEFA

Must Read

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi...

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike...

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i...
- Advertisement -

Ivan Çurkoviç, zv/president i Federatës Serbe të Futbollit dhe në të njëjtën kohë mik i ngushtë i Mishel Platini ka lëshuar një bombë gjatë një intervistë dhënë për “Jutarnji Isit”. Çurkoviç ka paralajmëruar një dënim shembullor për Serbinë dhe Kroacinë për shkak të problemeve të shumta që këto dy shtete kanë me huliganizmin: “UEFA për Serbinë, Kroacinë dhe Malin e Zi ka dosje të trasha,shkruan ballkanweb.com

E gjitha kjo nuk është për tu habitur në një kohë kurë çdo ndeshje e cila luhet këtu ngjan me festimet që bëhet për Vitin e Ri kinez. UEFA ka vendosur të eliminojë mjetet piroteknike dhe racizmin, dy armiqtë kryesorë të futbollit, sepse futbolli është një industri miliardësh. Kam informacione se Serbia dhe Kroacia do të përjashtohen për një periudhe 3-5 vjet nga të gjithë aktivitet ndërkombëtare. Federatat janë të pafuqishme ti bëjnë ballë huliganëve, vetëm shteti mund ta bëjë diçka të tillë, nëse dëshiron”, ka thënë Çurkoviç

- Advertisement -

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i Maqedonisë së Veriut i lavdëroi...

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat Vaksincë dhe Llojan të Kumanovës...

Under nga Roma tranferohet në Leicester

Skuadra angleze po përforcojnë radhët e tyre për sezonin e ri. Leicester City kanë konfirmuar transferimin e talentit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -