Sela: Nuhiu vendos shtet policor, Nuhiu: E mbrojmë sigurinë publike

Must Read

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse...

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë...
- Advertisement -

Me vetë faktin që policia është ende e pranishme te qytetarët që protestojnë për problemin e ujit të pijshëm në Siniçan, treguam se jemi shtet policor me urdhra të Nuhiut i cili është nga radhët e BDI-së, deklaroi lideri i ASH-së, Ziadin Sela. Ai e thirri BE-në të kyçet në gjetjen e zgjidhjes së këtij problemi. Këtë e bëjnë biznes personat e BDI-së të cilët duan që në vend të ujit të pijshëm për qytetarët të ndërtojnë hidrocentrale, pohon Sela.

Policia i mbron interesat e qytetarëve, e jo interesat partiakë, doli me kundërpërgjigje ministri i brendshëm, Agim Nuhiu, duke hedhur poshtë të gjitha akuzat dhe kritikat. Ai i porositi Selës se partia e tij po merret me kualifikime emocionale dhe paragjykime, të cilat, siç pohon,  janë larg realitetit.

- Advertisement -

Akuzat e tilla të ndërsjella, vijuan pasi prej dje një grup qytetarësh po tentojnë të vijnë në vendin ku është paraparë ndërtimi i sistemit të ujësjellësit, por nëpunësit policorë i kanë penguar në qëllimin e tyre.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse janë përmbytur 29 lagje.

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë mundësi për mësim si edhe...

Përfundoi gazifikimi në Spitalin gjinekologjik “Nënë Tereza” në Çair

Ka përfunduar gazifikimi i Spitalit Special për Gjinekologji dhe Obstetrikë "Nënë Tereza" në Çair, i cili ishte si një nga ndotësit më...

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë” në Komunën e Çairit, edhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -