Sekuestrohet marihuanë në Prilep, arrestohet një person

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Zyra e Jashtme për Punë Kriminale Prilep deri te PTHP Prilep ka shtruar kallëzim penal kundër T.N (53) nga Prilepi i dyshuar për vepër të kryer penale “prodhim të palejuar dhe lëshim  në qarkullim të drogave narkotike, substanca psikotrope dhe prekursorëve”, të parashikueshme dhe të dënueshme sipas nenit 215 KP të RMV.-së

Pas njohurive të marra operative se i denoncuari merret me prodhim të palejuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike, kumtuan sot nga MPB-ja, më 02.09.2020 me urdhër për bastisje të shtëpisë dhe hapësirave të tjera janë kryer bastisje në shtëpinë e të denoncuarit në Prilep dhe në uikend-shtëpinë në vendin e quajtur “Kishovicë”.

- Advertisement -

“Gjatë bastisjes, në uikend-shtëpinë dhe në oborr janë gjetur marihuanë dhe 59 fidanë kanabis”, theksohet në kumtesë.

Gjykatësi i procedurës paraprake në Gjykatën Themelore Prilep T.N. i ka shqiptuar masë paraburgimi prej 30 ditëve. 

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -