Seancë e re për rastin “Monstra”

Must Read

Ish deputetët dëshmuan për ngjarjet e 27 prillit, Xhaferi nuk u paraqit për shkak të obligimeve të tij

Seanca kuvendore e 27 prillit të vitit 2017 me kërkesë të LSDM-së, është caktuar të vazhdojë ditën...

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Një kumanovar (86) ka qenë viktimë potenciale të një mashtruesi i cili i ka kërkuar para për...

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Kryeministri Zoran Zaev, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi se të gjitha procedurat për zv/ministrat dhe...
- Advertisement -

Në Gjykatën Penale sot vazhdon lënda gjyqësore për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovës, në prill të vitit 2012, e njohur si “Monstra”.Procedura e këtij rasti është në fazë të procedurës dëshmuese. Dëshmitarët e prokurorisë pothuajse janë nga fundi, gjegjësisht në njërën prej seancave gjyqësore do të duhet deklaratë të japin dëshmitarët e propozuar nga mbrojtja.

Përsëritje të gjykimit për “Monstrën” si dëshmitarë para Gjykatës penale Shkup, i solli ish-funksionarët e lartë të MPB-së, Gordana Jankullovska dhe Sasho Mijallokov. Gjithashtu deklaratë kanë dhënë edhe funksionarët politikë Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti.

- Advertisement -

Për vrasjen e 12 prillit të vitit 2012, kur u vranë pesë djem të rinj akuzohen Halil Demiri dhe Afrim Ismailoviq (në arrati) dhe Agim Ismailoviq, Fejzi dhe Haki Aziri dhe Sami Luta.

Gjykimin për këtë lëndë e zhvillon dyshja gjyqësore Ognen Stavrev dhe Osman Shabani, ndërsa aktakuzën e përfaqësojnë prokurorët Fatime Fetai dhe Gavril Bubevski.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Ish deputetët dëshmuan për ngjarjet e 27 prillit, Xhaferi nuk u paraqit për shkak të obligimeve të tij

Seanca kuvendore e 27 prillit të vitit 2017 me kërkesë të LSDM-së, është caktuar të vazhdojë ditën e ardhshme më 28 prill....

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Një kumanovar (86) ka qenë viktimë potenciale të një mashtruesi i cili i ka kërkuar para për dhëndrin e tij të mos...

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Kryeministri Zoran Zaev, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi se të gjitha procedurat për zv/ministrat dhe drejtoritë kanë përfunduar dhe se...

Publikohet platforma nacionale për mësim online, do të jetë në 5 gjuhë

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska publikuan platformën për mësim në distancë për shkollat fillore dhe...

Drejtorë të NP marrin paga më të larta se kryeministri! Nikollovski: Do t’i shfuqizojmë disa prej tyre

Zv/kryeministri për luftimin e korrupsionit, Ljupço Nikollovski në një konferencë për shtyp, deklaroi se ka ndërmarrje publike në vend që shërbejnë vetëm...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -