Seanca konstituive në pauzë, Xhaferi u rekomandoi deputetëve të mos dalin nga salla

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Në Kupolën e Kuvendit, me deputet me maska dhe të ulur në distancë, u zhvillua pjesa e parë e seancës konstituive.

Seanca filloi pas orës 12 dhe në pjesën e parë u formua Komisioni për verifikim të mandateve me të cilën kryesoi deputetja Jagoda Shahpaska.

- Advertisement -

Kryesuesi Talat Xhaferi shpalli 30 minuta pauzë për punën e Komisionit. Gjatë kësaj periudhë u tha deputetëve të mos dalin jashtë sallës për shkak të masave kundër Kovid-19 dhe u tha të njoftohen me njëri – tjetrin në distancë.

🔴 [ВО ЖИВО] Конститутивна седница на новиот парламентарен состав

🔴 [ВО ЖИВО] Конститутивна седница на новиот парламентарен состав

Gepostet von TV21 am Dienstag, 4. August 2020
- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -