Array

Së shpejti në shqip kënga “I’m Alive”(Video)

Must Read

Shahpaska: Gjendja me pandeminë monitorohet nga afër në kopshtet për fëmijë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, gjatë gjithë kohës monitoron gjendjen shëndetësore të fëmijëve dhe punonjësve në...

Dy zjarre të reja shkatërruese pyjore në Kalifornia

Natën e kaluar dy zjarre të mëdha pyjore sërish kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha nga shteti federal...

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhuna në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në...
- Advertisement -

Këngëtarja shqiptare Elhaida Dani, e cila do ta përfaqësojë Shqipërinë në festivalin Eurovision 2015, ka bërë të ditur se së shpejti kënga e saj “I’m Alive” do të përkthehet në shqip.

“Kam premtuar që kënga ‘I’m Alive’ në versionin shqip do vijë shumë shpejt dhe është e vërtetë. Çdo gjë është gati, për shkak të kohës sime të ngarkuar është vonuar më shumë se sa ishte parashikuar por këtë fundjavë kënga ‘I’m Alive’ do vijë ‘Në Jetë’”, ka shkruar Dani në Facebook.

- Advertisement -

Teksti i këngës është e realizuar nga Sokol Marsi, ndërsa është kompozuar nga dyshja Zzapp & Chriss. Këngëtarja Linda Halimi, finaliste në Festivalin e Këngës ku Dani triumfoi, ka asistuar në procesin e përkthimit. Dani kishte bërë të ditur më herët se “I’m Alive” gjithashtu do të përkthehet në italisht, duke pasur parasysh karrierën e këngëtares atje, pas fitores në The Voice of Italy.

- Advertisement -

Shahpaska: Gjendja me pandeminë monitorohet nga afër në kopshtet për fëmijë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, gjatë gjithë kohës monitoron gjendjen shëndetësore të fëmijëve dhe punonjësve në kopshtet për fëmijë. Po bëhen...

Dy zjarre të reja shkatërruese pyjore në Kalifornia

Natën e kaluar dy zjarre të mëdha pyjore sërish kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha nga shteti federal amerikan Kalifornia, njofton Si-En-En.

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhuna në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në Qendër” kërkuan që ai të...

Spasovski: Opinioni të mos gjykojë para kohe, incizimi i ri në Manastir i jep dimension të ri rastit

https://youtu.be/tgfV4ayazXg Pasi në opinionin publik doli video e re lidhur me incidentin në Manastir, ministri i Punëve...

“U bllokua lidhja” – testohet platforma online, vauçerë për kompjuterë nuk u parapanë në pakon e katër ekonomike

https://youtu.be/HgoY-ueOrl0 Ministria e Arsimit dhe Shkencës gjatë fundjavës siguroi se platforma nacionale për mësim nga distanca tashmë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -