Array

"S’bëhem merak për thashethemet, Guardiola është i Bayernit"

Must Read

Hagë: Mustafa nuk deklarohet rreth akuzave të tij

U mbajt seanca e parë gjyqësorë ndaj, Salih Mustafës, i njohur gjatë luftës si komandant Cali. Mustafa...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, deri më tani të infektuar me koronavirus janë 33.385.696 njerëz në...

Lampard: Kepa Arisabalagan nuk e luajti ndeshjen e tij të fundit për Chelsea

Menaxheri i Çellsit, Frank Lampard ka mbrojtur Kepa Arisabalagan nga kritikat, për të cilat ai tha se...
- Advertisement -

E ardhmja e Pep Guardioles te Bayern Munichu ende është e paqartë.

Tekniku spanjoll ka kontratë me kampionin e Gjermanisë deri në vitin 2016, por deri më tani nuk ka nisur negociatat për vazhdimin e saj.

- Advertisement -

Megjithë këtë, presidenti i Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge, nuk sheh ndonjë arsyeje që Guardiola të largohet nga “Allianz Arena” për një klub si Manchester City.

“Unë nuk bëhem merak për thashethemet. Kjo është vetëm dëshmi e cilësisë së Guardiolas. Por, unë nuk mund ta imagjinoj se Guardiola do ta lere Bayernin për një klub si Manchester City. Unë jam i sigurt se ai do të jetë menaxher i ekipit të Bayern të paktën deri më 30 qershor 2016”, tha ai për gazetën “Bild”.

- Advertisement -

“Ne jemi shumë krenarë që ky trajner është njeriu ynë. Ai është më i mirë dhe më i kërkuar në botë. Qëllimi ynë është që ai të vazhdojmë kontratën dhe ne kemi mundësi të mira që të vazhdojmë me Pep edhe pas vitit 2016”, përfundoi Rummenigge

- Advertisement -

Hagë: Mustafa nuk deklarohet rreth akuzave të tij

U mbajt seanca e parë gjyqësorë ndaj, Salih Mustafës, i njohur gjatë luftës si komandant Cali. Mustafa në këtë seancë gjyqësore ka...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, deri më tani të infektuar me koronavirus janë 33.385.696 njerëz në të gjithë botën. Si pasojë...

Lampard: Kepa Arisabalagan nuk e luajti ndeshjen e tij të fundit për Chelsea

Menaxheri i Çellsit, Frank Lampard ka mbrojtur Kepa Arisabalagan nga kritikat, për të cilat ai tha se ishin të padrejta.

Bashkëpunimi energjetik rajonal në fokus të vizitës së zëvendës kryeministrave Bytyqi dhe Nikollovski dhe ministrit Bekteshi në Selanik

Zëvendës kryeministrat për çështje ekonomike, koordinim të resoreve ekonomike dhe investime, Fatmir Bytyqi dhe zëvendëskryeministri për luftë kundër korrupsionit, zhvillimit të qëndrueshëm...

Aktori Çun Lajçi vjen edhe në Shkup, bën shitjen e librave në sheshin Skënderbeu

https://youtu.be/qGIBqOutBRM Aktori i madh kosovar Çun Lajçi ka ardhur edhe në Shkup të shes librat e tij.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -