Sarri i kërkon Juventusit të mbetet i përqëndruar me titullin e Serisë A

Must Read

Nëse të gjitha partitë shqiptare do të jenë në qeveri, Arjanit Hoxha do të lobojë që “Besa” të kalojë në opozitë

Nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në Qeveri, atëherë Lëvizja BESA do të dalë në opozitë. Kështu...

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh, ...

Maurizio Sarri u bëri thirrje lojtarëve të tij të Juventusit që të mos e humbin fokusin pasi ata kanë një shans të dytë për të kapur titullin e nëntë të Serie A, këtë të dielën në shtëpi kundër Sampdorias që do të luhet në orën 21:45 në Allianz Stadium.

- Advertisement -

Kampionët ranë në një humbje tronditëse 2-1 në përpjekjen e Udinezes të enjten për të humbur përsëritjen e titullit me tre ndeshje për të luajtur, transmeton tv21.tv.

“Ne duhet të jemi luftarakë dhe të mos humbim kokën, sepse mbyllja nuk do të thotë asgjë. Në të gjitha ndeshjet ne duam të sjellim pikë në shtëpi edhe nëse duhet ta bëjmë deri më 2 gusht”, tha Sarri.

- Advertisement -

Tre ndeshjet e fundit të Juventusit janë kundër Sampdoria, Cagliari dhe Roma. /21Media

- Advertisement -

- Advertisement -

Latest News

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të territorit të Kosovës në fshatin...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh,  nga fillimi i pandemisë  më...

Edhe në Itali vatër e re e virusit korona pas kthimit të disa tinejxherëve nga Kroacia

Dy vajza 18-vjeçare janë kthyer në qytetin italian Padova të infektuara me virusin korona pas pushimit veror në Kroaci, për çka 24...

Në SHBA, në korrik të sapopunësuar vetëm 1,8 milion, më pak nga shifrat e majit dhe qershorit

Ekonomia e SHBA-së në korrik ka hapur 1,8 milion vende pune, që është regres sipas treguesve  të muajve maj dhe qershor dhe ...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com