Sari është i kënaqur nga bashkëpunimi mes Ronaldos dhe Dibalës

Must Read

Ekspertët parashikojnë rritje të mëtejme të çmimit të arit

Çmimi i arit në fillim të muajit e kaloi pragun prej 2,000 dollarëve për unc, nivel që...

Sllovakia dëboi diplomatë rus për shkak spiunimit, Moska do t’i përgjigjet me masë të njëjtë

Sllovakia dëboi tre diplomatë rus për shkak dyshimit se merreshin me spiunim. Zëdhënësi i...

Qeveria libaneze ka dhënë dorëheqje, por protestat vazhdojnë

Protestat në Liban për shkak të shpërthimit të madh në Bejrut vazhdojnë, megjithëse pasdite qeveria e udhëhequr...

Trajneri i Juventusit, Maurisio Sari e lavdëroi ekipin për fitoren ndaj Bolonjës. “Zonja e vjetër” përsëri ka përparësi prej 4 pikëve para Lacios, ndërsa Sari e theksoi performancën e mirë të Adrian Rabio.

- Advertisement -

Kristiano Ronaldo i Paolo Dibala gjithashtu merituan fjalë të mira.

“Mendoj se luajtëm mirë, madje edhe pas pjesës së parë. Kishim pozicione të qarta, por nuk lejuam asnjë para golit tonë. Ne shënuam tre gola të mirë, treguam lojë ekipore. Ishte vetëm çështje kohe para se të kthehemi në këmbë pas dëshpërimit në finalen e Kupës së Italisë. Rabio po përparon. Të gjithë presin shumë nga ai dhe nuk është lehtë që të përmbushen pritjet e këtilla. Ai nuk luajti për PSZH 7 muaj. Ai erdhi në një vend tjetër dhe në ekip me stil të ndryshëm. Pastaj u lëndua, por tani gjithçka është në rregull”, deklaroi Sari.

- Advertisement -

Sari zbuloi se paraprakisht ishte vendosur që Kristiano Ronaldo të ketë pauzë në minutat e fundit, nëse loja përfundon në interes të Juventusit.

- Advertisement -

Ai veçanërisht është i kënaqur për mirëkuptimin mes portugezit dhe Paulo Dybalës.

- Advertisement -

Latest News

Sllovakia dëboi diplomatë rus për shkak spiunimit, Moska do t’i përgjigjet me masë të njëjtë

Sllovakia dëboi tre diplomatë rus për shkak dyshimit se merreshin me spiunim. Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme...

Qeveria libaneze ka dhënë dorëheqje, por protestat vazhdojnë

Protestat në Liban për shkak të shpërthimit të madh në Bejrut vazhdojnë, megjithëse pasdite qeveria e udhëhequr nga Hasan Diab dha dorëheqje.

Xhaferi: Pa kryetar, Kuvendi s’është konstituuar, Shasivari: Zgjedhja e kryetarit të Kuvendit përcakton afatet

https://youtu.be/9VIybFDNK-U Interpretime të ndryshme rreth asaj nëse parlamenti është konstituuar dhe nëse rrjedhin afatet brenda të cilave...

Uniformat e policisë edhe në shqip, Nuhiu nënshkruan aktet, Qeveria duhet t’i definojë me dekret

https://youtu.be/rtGTaveYvnk Kështu do të duken emblemat dygjuhëshe në uniformat e policisë. Ministri për Punë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com