Sarajevë, vdes nga Covid-19 ministri Salko Bukvareviq

Must Read

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan...
- Advertisement -

Ministri i Çështjeve së Veteranëve dhe Invalidëve të Luftës në Qeverinë e Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Salko Bukvareviq, vdiq sot si rezultat i koronavirusit të ri në Klinikën e Pulmonologjisë në Sarajevë.

Ai dhjetë ditë ishte i hospitalizuar pasi testimi tregoi se ishte pozitiv me Covid-19.

- Advertisement -

Gjendja shëndetësore e Bukvareviq u përkeqësua të hënën, ndërsa paraprakisht kishte qenë në terapi me oksigjen, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për shkak të inflamacionit të fortë të të dy mushkërive. Për shkak të kësaj, pasditen e djeshme ai u vendos në aparat frymëmarrjeje.

Bukvareviqit, më 22 korrik, iu konfirmua testi pozitiv me koronavirus.

- Advertisement -

Ai ka qenë ministri i Çështjeve së Veteranëve dhe Invalidëve të Luftës në Qeverinë e Federatës së Bosnjës e Hercegovinës që nga viti 2015. 

- Advertisement -

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt/Ligj të ri

https://youtu.be/0o3WxJSWFE4 Problemi me dislokimin e bastoreve mbetet akoma i pazgjidhur. Ndonëse janë dhënë shumë premtime, pikat e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -