Array

Sala: Nënshkrimi i marrëveshjeve, arritje e madhe për Kosovën

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Ish kryeministri Sali Berisha i ka cilësuar si arritje të madhe për Kosovën nënshkrimin e katër marrëveshje sonte në Bruksel me Serbinë.
Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se këto marrëveshje janë të rëndësishme për paqen dhe bashkëpunimin midis dy vendeve.

Ja postimi i plotë i Berishës:
Firmosen kater marreveshje midis Kosoves dhe Serbise ne Bruksel!
Te dashur miq, sot ne Bruksel, kryeministri i Kosoves, Isa Mustafa dhe kryeministri i Serbise, Aleksander Vuçiç firmosen ne pranine dhe se bashku me Perfaqesuesen e Larte te BE-se per Politika te Jashtme dhe te Sigurise, zonjen Mogherini, kater marreveshje shume te rendesishme per paqen dhe bashkepunimin midis ketyre dy vendeve. Firmosja e ketyre marreveshjeve eshte nje sukses i rendesishem i procesit te Brukselit, arritje e madhe per Kosoven, shqiptaret por dhe mbare rajonin tone! sb

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -