Rusi, brenda 24 orëve 110 vdekje nga koronavirusi, mbi 16 mijë viktima që nga fillimi i pandemisë

Must Read

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të...

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...
- Advertisement -

Numri i viktimave nga Covid-19 në Rusi ka tejkaluar 16,000, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 110 vdekje të tjera, publikoi sot Qendra e Krizave për luftë kundër koronavirusit.

Kjo është një rënie e vogël e numrit të vdekjeve në krahasim me një ditë më parë, kur janë regjistruar 117 vdekje. Gjithsej 16.099 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në Rusi deri më tani, transmeton TASS.

- Advertisement -

Rusia ka regjistruar 4,785 raste të koronavirusit në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin në 942,106, kumtoi Qendra e Krizave. Sipas të dhënave, niveli i rritjes ditore nuk kaloi 0.5 për qind tashmë për të pestën ditë me radhë.

Rusia renditet e katërta në botë në numrin e njerëzve të infektuar me virus, pas SHBA-së, Brazilit dhe Indisë./MIA

- Advertisement -

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19...

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60 vjet, tregojnë rezultatet e analizave...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me lot në sy, pasi ishte...

Poliklinika të reja do të ketë në Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re – premtoi Filipçe

Poliklinika të reja do të ketë në lagjet Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re, paralajmëroi sot ministri i Shëndetësisë,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -