Rritet numri i veteranëve të luftës në Kosovë

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Numri i përfituesve të pensioneve ushtarake, pra veteranët e luftës së vitit 1998-99 në Kosovë, në tremujorin e parë të vitit 2020 është rritur dhe aktualisht është 38.205 persona, njoftoi sot Agjencia e Statistikave të Kosovës.

Sipas të dhënave të publikuara në raportin “Statistikat e gjendjes sociale në Kosovë” për tre mujorin e parë të këtij viti, nga 38 mijë e 232 veteranë sa ishin në janar të vitit 2019, në dhjetor e kaluar numri ra në vetëm 38 mijë e 101 veteranë. Megjithëse, në tre muajt pasues, në fakt marsin e këtij viti ky numër u rritë për 104 persona.

Sipas rezultateve të publikuara në raportin më të ri, ndihmë sociale shfrytëzojnë 24.198 familje me gjithsej 98.070 anëtarë në Kosovë, ndërsa shfrytëzues të ndihmës materiale për familjet me fëmijë me aftësi të kufizuara janë 2.358 familje.

- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -