Rritet numri i të infektuarve dhe të hospitalizuarve me COVID-19 në Shqipëri

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit 71 të infektuar të ri, janë shëruar tetë, një ka vdekur, si dhe rritje e bilancit të hospitalizuarve.

“Nga 327 testet e kryera për raste të dyshimta, 71 prej tyre kishin rezultat pozitiv, kryesisht raste të reja. Shumica ose 31 prej tyre ndodhen në Tiranë, e cila mbetet fokusi kryesor i sëmundjes, me një numër të përgjithshëm prej 361 të infektuar. Që nga fillimi i pandemisë, deri më tani janë kryer 23,453 testime, duke e numrin e përgjithshëm në 1.962 persona”, informoi Genta Qirijako nga Instituti i Shëndetit Publik.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit ka vdekur një grua 61 vjeçar nga Tirana, që është viktima e 44 e Kovid19. Njëkohësisht janë shëruar tetë persona apo gjithsej 1.134 nga të gjithë të infektuarit. Aktiv në sëmundje janë 784.

“Nga ajo që shqetëson është edhe rritja e numrit të atyre të cilëve u nevojitet mjekim spitalor. Në Klinikën Infektive aktualisht janë 78 pacientë, prej tyre 10 janë në terapi intensive, ndërsa një është vendosur në makinë respirator”, tha Qirjako.

- Advertisement -

Ajo apeloi për respektim të plotë të masave dhe protokolle për mbrojtje si dhe nga qytetarët ashtu edhe nga subjekti afarist./MIA

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -