Rritet niveli i ujit të lumenjve

Must Read

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për...
- Advertisement -

Niveli i ujit të lumenjve sot në mëngjes, lidhur me mesataren për muajin gusht është rritur dyfish, ndërsa pothuajse tre herë më shumë është rritur niveli i Lumit Vardar tek Jegunovce dhe Veles. Nën nivelin e mesatares është vërejtur ulje tek lumenjtë Drini i Zi prej 4 centimetrave, Strumicë 31 centimetra, Lepenec-8 centimetra dhe Kriva Reka 6 centimetra.

Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike presin edhe nesër niveli i lumenjve të jetë përafërsisht në matjet e sotme.

- Advertisement -

Niveli i Liqenit të Ohrit në krahasim me ditën e djeshme është i pandryshuar dhe është në kufi me mesataren për muajin gusht. Liqeni i Prespës është ulur për 2 centimetra, ndërsa niveli i ËLiqenit të Dojranit është rritur për 3 centimetra në krahasim me mesataren për këtë muaj.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...

​Balotelli ndryshon skuadër, por mbetet në Serie A

Skuadra italiane Genoa ndodhet në negociata me Mario Balotellin për ta ofruar atë me një kontratë njëvjeçare nga Breschia.

Qeveria me pako masash në mbështetje të vreshtarëve

Qeveria në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi “Informatën për gjendjen e blerjes së rrushit nga rekolta 2020 me propozim masa”,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -