Ronaldo tregon pse Reali duhet të transferojë Mbappen e jo Neymarin

Must Read

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të...
- Advertisement -

Dy yjet e PSG-së, Kylian Mbappe e Neymar Jr. janë ndër futbollistët më të kërkuar në botë.

Legjenda e Real Madridit, braziliani Ronaldo ka treguar pse preferon që kampioni spanjoll të transferojë francezin para bashkëkombasit të tij.

- Advertisement -

Ai preferon Mbappen para Neymarit për shkak të moshës.

“Momentalisht, nuk është çështja se njëri është më i mirë se tjetri, por nëse Real Madridi bëjnë investim të madh, ata duhet të mendojnë për të ardhmen”, ka deklaruar Ronaldo.

- Advertisement -

“Neymar është 28 vjeç dhe Mbappe është 22. Si një investim, do të ishte më logjike të transferosh më të riun nga të dy”, ka thënë ai.

Mbappe e Neymar sonte luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munich.

- Advertisement -

Neymar ka fituar tanimë Ligën e Kampionëve me Barcelonën, para se të transferohej tek kampioni francez për një shumë rekorde prej 222 milionë eurosh.

“Ai duhet ta fitojë Ligën e Kampionëve për të kompletuar sezonin. Ka luajtur shumë mirë në ndeshjet e fundit, sidomos në fazën finale”, ka thënë Ronaldo për Neymarin./21Media

- Advertisement -

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për ndërtimin e hekurudhës nga Kërçova...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na ndihmojnë në rrugën tonë drejt...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se Qeveria, më konkretisht BDI-ja si...

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -