Ronaldo infektohet me Covid-19

Must Read

Arriti në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir

Numri i njerëzve që vdiqën si pasojë e tërmetit në Izmir u rrit në 39.

Tërhiqet Macron, thotë se e kupton tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke...

​Guti mund ta zëvendësojë Zidanen te Reali

Jose Maria Gutierrez i njohur ndryshe edhe si Guti po shihet nga krerët e Real Madridit si...

Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv për koronavirus. Ylli i Juventusit do të paraqitej për Portugalinë nesër në ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër Suedisë. Ai është liruar nga  loja dhe tani duhet të izolohet.

Federata e Futbollit të Portugalisë bëri të ditur këtë lajm, përcjell portali tv21.tv  

“Cristiano Ronaldo u lirua nga loja e Kombëtares pas një prove pozitive për COVID-19, kështu që ai nuk do të përballet me Suedinë.”

Ronaldo raportohet të jetë mirë me shëndet dhe nuk ka simptoma. Ai është i vetmi anëtar i skuadrës së Portugalisë që rezulton pozitiv.

Lajmi vjen vetëm disa ditë pasi Ronaldo paraqiti në barazimin pa gola të Portugalisë me Francën. Në pjesën e parë, super ylli portugez pa duke qeshur dhe përqafuar Kylian Mbappe./21Media

Arriti në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir

Numri i njerëzve që vdiqën si pasojë e tërmetit në Izmir u rrit në 39. Sipas TRT Haber,...

Tërhiqet Macron, thotë se e kupton tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke thënë se e kupton zemërimin...

​Guti mund ta zëvendësojë Zidanen te Reali

Jose Maria Gutierrez i njohur ndryshe edhe si Guti po shihet nga krerët e Real Madridit si zëvendësues potencial për teknikun në...

Dy persona me origjinë nga Kosova ndërrojnë jetë nga tërmeti në Izmir

Dy persona me origjinë nga Kosova vdiqën si pasojë e lëndimeve të marra pas rrëzimit të një ndërtese si rrjedhojë e tërmetit...

Shqipëria hapi spitalin e tretë për Covid

 Për shkak të numrit të rritur të të infektuarve, veçanërisht atyre të cilëve iu nevojitet mjekim spitalor, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

More Articles Like This